The Learning Online Network with CAPA

Log in

:

:

:

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ UYARILARI DİKKATE ALINIZ.

AKSİ TAKDİRDE TÜM OLUMSUZ SONUÇLARDAN

KULLANICILAR SORUMLU TUTULACAKTIR!!!

Eski dönemlerde ödev sitesini kullanmış bütün öğrencilerin şifreleri, öğrenci no olarak yenilenmiştir. ESKİ ŞİFRENİZ İPTAL OLMUŞTUR.

Öğrenci no sıfır ile başlıyorsa kullanıcı adı ve şifrenizdeki baştaki sıfır silinmelidir.

Örnek 1 : Öğrenci numaranız 830120127 ise

Kullanıcı adı: 830120127 , şifre: 830120127 domain: itu

Örnek 2 : Öğrenci numaranız 030120127 ise

Kullanıcı adı: 30120127 , şifre: 30120127 domain: itu

Giriş yapmak için domain adresi "itu" olarak girilmelidir.

Herhangi bir problem durumunda (özellikle sisteme giriş problemlerinde), okul numaranız, aldığınız dersin crn si ve ALDIĞINIZ HATAYI içeren bir maili fizik-havuz@itu.edu.tr adresine yollayınız (Konu adı "Homework – Problem" olmayan, okul numarası, crn ve ALINAN HATA MESAJI içermeyen mailler cevaplanmaz).

Parolamı Unuttum butonu kullanım dışıdır. Bu tür sorunlarda lütfen fizik-havuz@itu.edu.tr mail adresine istekte bulununuz.

Göndermiş olduğunuz postalar en geç 24 saat içinde cevaplanacaktır. Teknik problemler nedeniyle bu süre artabilir. Bu süre sonunda halen cevap almamışsanız, gönderdiğiniz postanın kurallara uygunluğunu kontrol ediniz.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğinizde :

"Information needed to verify your login information is missing, inaccesible or expired."

hatasını alıyorsanız, bir süre bekleyip tekrar deneyiniz, sitede ödev yapan öğrenci sayısı kapasitenin üzerinde olduğu için giremezsiniz.

Şifre değiştirme isteklerinizi sadece aşağıdaki hatayı aldığınızda yapmanız önemle duyurulur:

"Username and/or password could not be authenticated."

Sistemle ilgili olmayan konular dışında, ödev soruları içeriği ile ilgili sorularınızı ders koordinatörlerine iletebilirsiniz.

Kullanıcı adı olarak başında sıfır olmadan öğrenci numarınızı giriniz(Numarası 1 ile başlayanlar için sorun yok). Şifre olarak yine öğrenci numaranızı giriniz (başında sıfır olmadan). Sisteme girdikten sonra şifrenizi hemen değiştiriniz. Şifresini ilk girişinde değiştirmeyen öğrenciler, olası kötü niyetli davranışlardan kendileri sorumludur. Şifre değiştirmediği için kaybedeceği puanlar telafi edilmez.

Şifre değişimi için: Main Menu -> My Space -> Set my user preferences -> Personal Data -> Password

Soruları cevaplarken ihtiyacınız olan birimler için kullanılması gereken giriş kurallarına UNITS adresinden ulaşabilirsiniz.

Sistemde ondalık ayracı "nokta" olup "virgül" kabul edilmemektedir.

Tavsiyemiz, ödevinizdeki soruların çıktısını alıp çözünüz ve doğru cevabı bulduğunuza emin olduğunuz takdirde cevabı sayısal olarak giriniz. En fazla 5 deneme hakkınız vardır. 5 deneme sonunda cevabınız eğer yanlış ise soru kapanacaktır (Her öğrenci için soru farklı varyasyonlarla yayınlanır).

Sistemde belirtilen son saatten 30dk önceye kadar cevaplamalarınızı bitirdiğinizden emin olunuz.


Domain:   elps
Server:   itul1 (library)
Server Load:   0.0 percent
2.11.1-2015053018
elps